Network Çözümlerimiz

Sistem-Network,Data ve Genişbant Destek Hizmetleri

Profesyonel Destek Paketi, Bakım Anlaşması yapan müşterilerimize sahip oldukları ürün ve servislere yerinde destek vermek amacı ile sunulan servistir. İşletim sistemi kurulumundan veri tabanı destek hizmetlerine kadar pek çok uygulama yerinde gerçekleştirilir.

Standart destek paketi, Bakım Anlaşması olmayan müşterilerimize uzaktan yada günlük hizmet ile sunulacak bir servistir. Servis kapsamında yer alan destek hizmetler, Uzaktan bağlanarak yada Telefon ile yönlendirme ve talep üzerine yerinde kullanıcı tarafındaki arızaları kapsar.

Sunucu yatırımı gerçekleştirmek istemeyen müşteriler için aylık ücret karşılığı sunulan kiralama, kiralanan sunucuyu barındırma ve bakım destek hizmetleri bütününe Sunucu Kiralama Hizmeti denir.

Müşterilerimizin, sunucularının AVS Bilişim bünyesinde barındırılması hizmetidir. AVS Bilişim Sunucu Barındırma hizmeti ile pahalı altyapı yatırımları, bakım ve onarım masrafları ve personel giderlerinden tasarruf edebilirsiniz. Üstelik cihazların yönetimi yine sizin kontrolünüzde olur. Sadece uygulamalara odaklanarak verimliliğinizi arttırabilirsiniz.

Şirketlerin sunucuları üzerinde yer alan verilerin günlük, haftalık, aylık periyotlarla ve istenilen versiyonda yedeğinin alınmasına işlemine yedekleme denir.Bu hizmetimiz sadece Profosyonel Destek Paketinde yer almaktadır. 

AVS Bilişimin sahip olduğu SPLA lisans modeli kapsamında müşterilerimize Microsoft yazılımlarını satın almadan yazılımları kullanma hakkı verilmektedir.

SPLA servis kullanıcıları hemen hemen sıfır maliyetle program kullanımına başlarlar. Ödeyecekleri rakam o ay yararlanmak istedikleri hizmetle belirlenir, yazılım maliyetleri önemli ölçüde azaltılır.

Bir fiziksel sunucunun bölümlere ayrılması ile oluşturulmuş, birbirinden bağımsız ve izole olarak çalışan kendine ait işlemci, sabit disk, ram, IP’si olan sunucuya/lara Sanal Sunucu denir.

 Genişbant Hizmetleri

WEB sitelerinin internette barındırılmasına ve barındırılması için sağlanan alana WEB alanı denmektedir. WEB siteleri için, içerdiği bilgiler, görsel ve işitsel malzemenin büyüklüğüne göre, uygun WEB alanı paket seçenekleri sunmaktadır. Bu Hizmetimiz Türkiyenin önde gelen Servis Sağlayıcıları ile ortaklaşa verilmektedir.

Kullanıcıların özellikle büyük boyutlu dosyalarını iletirken kullanabilecekleri,ftp ile erişilebilen bir alan oluşturma hizmetidir. Bu Hizmetimiz Türkiyenin önde gelen Servis Sağlayıcıları ile ortaklaşa verilmektedir.

Şirketinizin aldığı alan adına bağlı e-posta adreslerini kullanabilme imkanı sağlayan servistir. Böylece şirketiniz kurumsal kimliğini daha iyi ifade eder ve servis sağlayıcı değişikliklerinde önemli bir sorun haline gelebilecek olan e-posta adreslerinizin değişmesine gerek kalmaz. Bu hizmetten faydalanan kurumlar, kendi taraflarında bir e-posta sunucusu kurmak ve işletmek zorunda kalmazlar. Bu Hizmetimiz Türkiyenin önde gelen Servis Sağlayıcıları ile ortaklaşa verilmektedir.

Abonenin e-posta sistemine gelen e-postaların bir arıza sebebiyle geri dönmesini veya kaybolmasını engellemek için, abonenin gelen e-postalarına ikinci bir adres olarak tanımlanan sunucular (ETRN sunucuları) üzerinden verilen hizmete ETRN denir. ETRN Extended Turn’ün kısaltmasıdır.Bu Hizmetimiz Türkiyenin önde gelen Servis Sağlayıcıları ile ortaklaşa verilmektedir.

Güvenlik Hizmetleri

Atanmış Güvenlik Sistemi, Anti-virüs, İçerik filtreleme, Saldırı Tespit Sistemi, Spam Filtreleme ve Web Filtreleme gibi ağ güvenlik ürünlerini tek bir sistem üzerinde toplayan UTM (Unified Threat Management) cihazlarının, müşteri lokasyonlarında konumlandırılabildiği bütünleşik güvenlik ürünüdür.

İnternet erişimine sahip kurumsal müşterilerimize, kendi ağlarını internetten gelecek olası saldırılara karşı koruması ve daha güvenli hale getirilmesi için kullanılacak Antivirüs, Yönetilebilir Güvenlik Duvarı, Yönetilebilir İçerik Filtreleme, Kullanıcıdan Siteye Sanal Özel Ağ ve Aktif Savunma Sistemleri hizmetlerinin bütünüdür.

Güvenlik tehdidi ağınıza ulaşmadan, tarafınızda konumlandırılacak güvenlik sistemi içerisinde engellendiğinden dolayı, bant genişliğinizde herhangi bir sıkışma, daralma söz konusu olmaz.